Penzion Slavonice - Karel Kunc

Cyklotrasy Česká Kanada, cyklostezky

Cyklotrasy Česká Kanada

Rodinný penzion Karel Kunc, Slavonice nabízí příjemné ubytování v centru historického města Slavonic, které je výchozím bodem pro turistické podnikání v České Kanadě, jsou zde pěkné cyklostezky i cyklotrasy.

V okolí města Slavonice, v okolí Nové Bystřice, Jemnice, dačic, Jindřichova Hradce a Chlumu u Třeboně jsou velmi pěkné cyklotrasy Česká Kanada i pěší turistické cesty. tato oblast je obzvláště v létě vyhledávána turisty a cyklisty pro své kouzlo a klid.

Cyklotrasy

Na výběr zde předkládámě několik nejpopulárnějších cyklostezek pro průměrně zdatné cyklisty:

 • Slavonice - Staré Město pod Landštejnem - Nová Bystřice a zpět, celková délka trasy cca 46 km, místy dost kopcovité, středně velký provoz aut, není vhodné pro rodiny s malými dětmi. Z e Slavonic vyrazíme po silnici č. 152 do Starého Města pod Landštejnem. Zde na náměstí odbočíme doprava do Landštejna, kde můžeme vykonat prohlídku hradu Landštejn. V Lanštejně odbočíme doleva směr Klášter, Terezín a Nová Bystřice. V tomto místě nás čeká největší kopec přes Jelení vrch. Z Nové Bystřice se vracíme stejnou cestou, nebo můžeme jet přes Artoleč, Návary, Veclov a Staré Město pod Landštejnem - tato varianta je o pár kilometrů delší.
 • Slavonice - Český Rudolec - Kunžak - Landštejn a zpět, celková délka trasy 50 km. Jedná se o náročnější tůru, na kterou by se neměli vydávat netrénovaní cyklisté, či důchodci. Ze Slavonic vyrazíme směr Stálkov, Matějovec, zde odbočíme doprava do Českého Rudolce (zde hospoda). Z Českého Rudolce na Radíkov, Terezín a přes obec Jitra do Kunžaku (zde hospoda). Z Kunžaku pokračujeme po hlavní silnici č. 151 na Novou Bystřici, ale tam až nedojedeme, odbočíme za obcí Klenová doleva na Blato, Landštejn (zde možná prohlídkja hradu, hospoda) do Starého Města pod Landštejnem. Ze Starého Města pod Landštejnem zpět do Slavonic. Tato trasa je jedna z nejhezčích v okolí Slavonic.
 • Nová Bystřice - Peršlák - Staňkov - Chlum u Třeboně a zpět, celkem cca 47 km. Pokud si chcete projet tuo mimořádně hezkou a klidnou trasu vhodnou i pro rodiny s dětmi, musíte si popojet s koly autem do Nové Bystřice a odtud vyrazit. Z Nové Bystřice vyrazíme přes vesnici Smrčná směr Nový Vojířov, tam až ale nedojedeme, ale před vesnicí odbočíme doleva po cyklostezce č. 32 směr Peršlák. Na Peršláku je restaurace, odtud pokračujeme po cyklostezce č. 32 a č. 322 po lesních cestách a rozcestích okolo budovy bývalé roty pohraniční stráže do Staňkova (vynikající rybářská restaurace U sumečka), a odtud po modré turistické značce okolo malebných rybníků do Chlumu u Třeboně. Pak následuje cesta zpátky. Trasa je malebná, hodně rovinatá, ale obsahuje pár kopců, většinou vede po lesních cestách bez silničního provozu.

Na kole Českou Kanadou - výběr fotografií

Cyklotrasy Česká Kanada patří mezi nádherné cyklistické zážitky a jsou v řadě případů vhodné i pro menší děti, pokud vede cyklotrasa mimo komunikace pro automobily. Pro ukázku zde přikládáme několik fotografií z cyklostezek v okolí Slavonic, Chlumu u Třeboně a Nové Bystřice.

Cyklotrasy u Chlumu u Třeboně

Cyklotrasy Česká Kanada - lesní cestou z Chlumu u Třeboně do Nové Bystřice

Na kole do Nové Bystřice

Cyklostezka vedoucí do Nové Bystřice, směr náměstí v centru města

Lesní cyklostezka u Peršláku

Cyklotrasa v lese u hotelu Peršlák, cyklostezky Česká Kanada

Cyklistické trasy - rozcestník

Cyklotrasy - rozcestník v lese České Kanady

Na kole v okolí Chlumu u Třeboně

Na kole v okolí Chlumu u Třeboně

Malebná krajina Česká Kanada

Typická cyklostezka Česká Kanada - malebná krajina

Česká Kanada - ubytování

Pokud se rozhodnete pro cyklostezky v České Kanadě, využijte ubytování v našem penzionu Karel Kunc ve Slavonicích, který je určen pro turisty a cykloturisty. V okolí penzionu jsou cyklostezky Česká Kanada vhodné i pro rodiny s dětmi na kole. Na řadě silnic je automobilový provoz malý a máte pro výlet potřebný klid.

V penzionu Slavonice Karel Kunc, Česká Kanada je pro hosty k dispozici vybavení pro příjemný turistický pobyt:

 • 6 pěkně zařízených pokojů, možnost přistýlek
 • 2 prostorné apartmány ve druhém patře
 • velká praktická kuchyně
 • menší kuchyňka ve druhém patře
 • uzamykatelné prostory pro kola a běžky
 • venkovní posezení pod pergolou, barbecue grill
 • společenská místnost na chodbě
 • dětské hřiště, parkování u penzionu
 • internetové WiFi připojení
 • v okolí penzionu pěkné cyklostezky i cyklotrasy

Pergola s venkovním posezením Pokoj


Penzion Karel Kunc, Savonice - pergola s posezením a krbem, pokoj pro hosty

Ubytování v penzionu

V Penzionu Slavonice Karel Kunc máme celkem 6 dvoulůžkových pokojů, komfortně vybavených, některé z nich mají možnost přistýlky. Každý pokoj má toto vybavení:

 • dvě pohodlné postele
 • koupelna a WC
 • vybavení nábytkem - šatní skříň, věšáková stěna, stolek, křesílko
 • televize

V penzionu máme dále dva apartmány pro rodiny. Detailní vybavení pokojů si prohlédněte na stránce pokoje.

Dřevěné palubky, řezivo a izolační materiály:
www.karelkunc.cz.

Cyklostezky

Cykloturistika je jednou z priorit pro návštěvníky České Kanady a pro hosty Penzionu Karel Kunc. Turistika na kole v krajině České Kanady je cílem více jak poloviny našich hostů. Dalším magnetem pro návštěvu Slavonic a ubytování v tomto penzionu je renesanční město Slavonice, zachovalé a nedotčené zbrklou průmyslovou industrializací v 19. století. najdete si zde cyklostezky i cyklotrasy podle svojí výkonnosti, v rovině i v kopcovitém terénu.