Cyklotrasy

Cyklotrasy Česká Kanada, cyklostezky

Cyklotrasy Česká Kanada

Rodinný penzion Karel Kunc, Slavonice nabízí příjemné ubytování v centru historického města Slavonic, které je výchozím bodem pro turistické podnikání v České Kanadě, jsou zde pěkné cyklostezky i cyklotrasy.

V okolí města Slavonice, v okolí Nové Bystřice, Jemnice, dačic, Jindřichova Hradce a Chlumu u Třeboně jsou velmi pěkné cyklotrasy Česká Kanada i pěší turistické cesty. tato oblast je obzvláště v létě vyhledávána turisty a cyklisty pro své kouzlo a klid.

Cyklotrasy

Na výběr zde předkládámě několik nejpopulárnějších cyklostezek pro průměrně zdatné cyklisty:

  • Slavonice - Staré Město pod Landštejnem - Nová Bystřice a zpět, celková délka trasy cca 46 km, místy dost kopcovité, středně velký provoz aut, není vhodné pro rodiny s malými dětmi. Z e Slavonic vyrazíme po silnici č. 152 do Starého Města pod Landštejnem. Zde na náměstí odbočíme doprava do Landštejna, kde můžeme vykonat prohlídku hradu Landštejn. V Lanštejně odbočíme doleva směr Klášter, Terezín a Nová Bystřice. V tomto místě nás čeká největší kopec přes Jelení vrch. Z Nové Bystřice se vracíme stejnou cestou, nebo můžeme jet přes Artoleč, Návary, Veclov a Staré Město pod Landštejnem - tato varianta je o pár kilometrů delší.
  • Slavonice - Český Rudolec - Kunžak - Landštejn a zpět, celková délka trasy 50 km. Jedná se o náročnější tůru, na kterou by se neměli vydávat netrénovaní cyklisté, či důchodci. Ze Slavonic vyrazíme směr Stálkov, Matějovec, zde odbočíme doprava do Českého Rudolce (zde hospoda). Z Českého Rudolce na Radíkov, Terezín a přes obec Jitra do Kunžaku (zde hospoda). Z Kunžaku pokračujeme po hlavní silnici č. 151 na Novou Bystřici, ale tam až nedojedeme, odbočíme za obcí Klenová doleva na Blato, Landštejn (zde možná prohlídkja hradu, hospoda) do Starého Města pod Landštejnem. Ze Starého Města pod Landštejnem zpět do Slavonic. Tato trasa je jedna z nejhezčích v okolí Slavonic.
  • Nová Bystřice - Peršlák - Staňkov - Chlum u Třeboně a zpět, celkem cca 47 km. Pokud si chcete projet tuo mimořádně hezkou a klidnou trasu vhodnou i pro rodiny s dětmi, musíte si popojet s koly autem do Nové Bystřice a odtud vyrazit. Z Nové Bystřice vyrazíme přes vesnici Smrčná směr Nový Vojířov, tam až ale nedojedeme, ale před vesnicí odbočíme doleva po cyklostezce č. 32 směr Peršlák. Na Peršláku je restaurace, odtud pokračujeme po cyklostezce č. 32 a č. 322 po lesních cestách a rozcestích okolo budovy bývalé roty pohraniční stráže do Staňkova (vynikající rybářská restaurace U sumečka), a odtud po modré turistické značce okolo malebných rybníků do Chlumu u Třeboně. Pak následuje cesta zpátky. Trasa je malebná, hodně rovinatá, ale obsahuje pár kopců, většinou vede po lesních cestách bez silničního provozu.

Na kole Českou Kanadou - výběr fotografií

Cyklotrasy Česká Kanada patří mezi nádherné cyklistické zážitky a jsou v řadě případů vhodné i pro menší děti, pokud vede cyklotrasa mimo komunikace pro automobily. Pro ukázku zde přikládáme několik fotografií z cyklostezek v okolí Slavonic, Chlumu u Třeboně a Nové Bystřice.